top of page

Sorting Hizmetleri

Kalite Kontrol Hizmetlerimiz

logo1_edited.png

ZEUS KALİTE KONTROL DANIŞMANLIK

OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

       Globalleşen otomotiv sektörü içerisinde, ana sanayi yükümlü olan alt kurulum tedarikçi firmalarının, hareket eden malzemelerinin uygunsuzluğu, üretim hatlarında yaşanan downtimes, alt parça iadeleri sevkiyat gecikmeleri gibi yüksek kalitesizlik maliyetsizlerine yol açabilir.

       Herhangi bir operasyonel prosesin uygunsuzluğunda oluşabilecek cycle time içinde hızlı aksiyon planlanarak müdahale edilmesi gerekmektedir.

 

Kritik durumlarda müdahale edilmesi gereken faaliyetler şu şekildedir;

 

%100 Kontrol 

* Ölçüsel Kontrol(Teknik resim ve donelere istinaden)

* Ayıklama(Şahit numune bazında)

* Tamir ve rötuş(Tahsis ve rework fixtür, mastar vb. okeyli manifesto)

* Görsel Kontrol​(Kontrol gamlarını müteakiben)

Firmamız bünyesi içerisinde sorting faaliyetlerinde memnuniyetim mevcut olup ve tedarikçilerimin gerek tahsis, gerek ölçüsel kontrol ve görsel kontrol işlevselliklerini Zeus Kalite Kontrol firmasından destek aldığım için bünyemizi şanslı hissetmekteyim. 

Nurdan OLGAÇ

Kalite Yönetisi

CSL-1 Kontrol Faaliyetleri

     Bir ana sanayinin tedarikçisini uygulamakta zorunluğu kılmadığı bir final firewall metodudur.​ Siz değerli müşterilerimiz, ana sanayinizin CSL-1 kalite kontrol duvarı talebi doğrultusunda bizlerden bu hizmeti alabilirsiniz. Ana sanayinizin tamamiyle sizlerin yönetimine bağlı olacak şekilde uygulamasını istemiş olduğu operasyonel işlevsellikleri kontrol gamları imza altında mutabık kalındığı takdirde, aynı çatı altında çalışmaktan gurur duyarız.

Müşterilerimin adına bünyemizde firewall alanlarında hükümlülüklerinin başarılı bir şekilde yerine getirip sektörde ismini duyurmuş bir firmadır.

Uzun yıllar çalışmak ümidi ile...

Şevki ÖZER

Kalite Şefi

CSL-2 Kontrol Faaliyetleri

     Bir ana sanayinin tedarikçisine zorunlu kılmış olduğu third party sorting firması ile mutabakat yapması zorunlu kılmış olduğu final kalite kontrol duvarı metodudur. Lakin kontrol gamları, çalışma alanı, paketleme talimatı ve son olarak sevkiyat süreci tamamiyle takip altına tarafımızca alınmaktadır. Bizler bu süreç içerisinde sizler ile ortak bir mühendislik çalışması altında uygun görüldüğü takdirde gerek kaizen, gerek pokoyoke çalışmalarında yanınızda görev almaktan onur duyarız.

Gerek kontrol gamları, gerek çalışma alanlarındaki takip, düzen tertipleri ile bizleri sanki aynı forma altında layiki ile temsil etmektedirler. Otomotiv sektöründe olmazsa olmaz bir kalite duvarıdır. Bu sistemin içinde faal olarak hızlı aksiyonlarını da göstermektedirler.

Yılmaz Memduh

Kalite Müdürü

CSL-3 Kontrol Faaliyetleri

     Yaşanan hatanın uzun bir süre ana sanayi tarafından tedarikçisine hem CSL-1 hemde CSL-2 olarak yetersiz kılındığı vakit, üretim başlangıcından sevk edilecek hale gelen süreçteki çalışan operatörlerin tamamiyle third party sorting firması tarafından denetimsel ve uygulamalı çalışma faaliyetinde yer almaktadır. Bu zorlu süreçte tam zamanlı olarak Zeus Grup kalite kontrol üst yönetimi olarak yanınızdayız.

*  Ultrosonik Kaynak Kontrolleri

*  Sertlik Testleri

*  Boya Kontrolleri

*  Mastar Kontrolleri

Genel Bilgi

        Görsel dikkat bireyin, görsel detayları algılama yeteniğini değerlendirmektedir. Özellikle mavi yakalarda ve beyaz yakalarda çalışan müşteri temsilcilerinde bu yetenek ön plana çıkmaktadır. Ürünlerdeki ve üretim süreçlerindeki hataları hızlı tespit etmek hayati önem taşımaktadır.

 

       Diğer taraftan görsel tarafı yüksek olan kişilerin çalıştığı lokasyonda iş kazaları ve kazaya ramak kala gibi İSG' ye yönelik daha az görülmektedir.

 

       Lütfen iş güvenliği kapsamında çalışmış olduğunuz alanlarda İSG' nin belirttiği iş güvenliği ekipmanlarını kullanınız.

Ekran Alıntısı.JPG

ZEUS KALİTE EKİBİ

bottom of page